Як розносити (розходити) тісне взуття

За якихось причин, взуття може бути або стати замале, але викидати його не хочеться, тому постає питання, як можна правильно та швидко розносити тісне взуття та чи можливо взагалі.

Говорячи про розношення, слід розуміти, що видів взуття, а також матеріалів, з яких воно зроблено, дуже багато. Певні матеріали можна розтягнути інші ні. Тож почнемо саме з матеріалів.

Розносити взуття з тканини

Перший матеріал – тканина, з неї роблять кеди, сліпони та кросівки. Якщо тканина натуральна, наприклад, бавовна, то розносити її буде легше ніж синтетичну. Змочіть верх взуття звичайною чистою водою, бажано теплою, та одягніть взуття. Ходіть в ньому доки тканина не висохне. Процедуру можна повторювати декілька разів.

Розносити взуття з натуральної шкіри

Натуральна шкіра. Видів шкіри є декілька: натуральна шкіра з покриттям, шкіра без покриття, замша, нубук та велюр.

Найпопулярніша шкіра – натуральна шкіра з покриттям, розтягується але треба пам’ятати, що поліуретанове покриття, може луснути при розтягуванні і, хоча шкіра залишиться цілою, взуття втратить свій вигляд. Тому, розношувати можна не більше ніж на один розмір. Також, треба розуміти, що наносити різні засоби зверху немає сенсу, оскільки вони не пройдуть крізь поліуретан до шкіри. А саме шкіру треба змочувати.

Так само, слід бути обережним при розношенні лакового взуття – туфлі, ботильйони та інші. Оскільки при дуже сильному розтягненні лак може потріскатись.

Замшу, нубук велюр та шкіру без покриття, можна змочувати з обох боків.

Для того, щоб розходити нове шкіряне взуття візьміть спрей або піну для розтягнення взуття (або пом’якшувач взуття) та нанесіть їх на поверхню шкіри з середини взуття. Одягніть взуття та ходіть в ньому декілька годин, процедуру можна повторювати кілька разів. Краще розношувати взуття у теплому повітрі, оскільки шкіра під дією тепла стає м’якішою і легше розтягується. Такий спосіб підходить для літнього та демісезонного взуття, оскільки не має підкладки-утеплювача.

З зимовим взуттям складніше, ззовні воно має поліуретановий захист, з середини утеплювач. Таке взуття можна розносити, якщо одягнути товсті шкарпетки та ходити в ньому вдома при кімнатній температурі.

Розносити взуття зі штучної шкіри

Найгірші для розтягування – синтетичні матеріали або з синтетичною основою: шкірозамінник, еко-шкіра, штучний нубук, штучна замша. Ви, або не зможете їх розносити, або розірвете. Тому, таке взуття краще не розтягувати, але якщо дуже треба, то можна нагріти його теплим повітрям та напхати в середину тканину або газет. Отримуючи тиск з середини, матеріал можливо трішки розтягнеться.

Колодки для розтягування взуття

Всі ці способи вимагають використання ваших власних ніг, але розходжуючи взуття ви можете травмувати ноги та стопи. Є спосіб уникнути цього – використовуйте спеціальні колодки для розтягування взуття. Ними ви зможете розтягнути взуття і ваші стопи залишаться цілими.

До того ж, ці колодки універсальні, підходять для чоловічого, жіночого та дитячого взуття. Розносити взуття можна в довжину, ширину та у підйомі. Також, є насадки, які видавлюють у матеріалі ямки під пальці.

Що легше розносити за видами взуття

Чим менше матеріалу, тим легше його розносити. Відповідно босоніжки та сандалі розходити найлегше. Складніше – снікерси та туфлі. Найскладніше розносити черевики та чоботи.

Дізнайтесь також:

Що робити щоб взуття не натирало

Що робити щоб взуття не смерділо

Як відрізнити шкіряне взуття від замінника