Яке буває чоловіче демісезонне взуття, його види та назви українською мовою. На яку погоду та температуру розраховано демісезонне взуття та як його обрати правильно – написано в цій статті.
Демісезон – доволі складний вид з усіх сезонів. Адже в ньому поєднується і холод, і тепло, суха погода і дощі, інколи сніг, палюче сонце та заморозки. Тому, підібрати чоловіче демісезонне взуття може бути складно. Щоб полегшити вибір, спробуємо розібратись, яке воно має бути.
Демісезонне взуття має бути теплим, але не занадто, не парити стопи, воно має пропускати пар назовні, але не промокати під дощами. Також, треба звертати увагу на вид діяльності чоловіка.
За видами діяльності, демісезонне чоловіче взуття можна розділити на офіційне, на кожен день, спортивне та туристичне.
За погодою взуття може бути водонепроникним та промокаючим, без утеплювача (з однією підкладкою) та з утеплювачем. Утеплювач має бути тонким, щоб стопи не перегрівались та не пітніли і обирати взуття з утеплювачем треба на холодну погоду. Демісезон – це температура від 0 до +15 гр. C. Холодна погода це 0…+10 гр. С. При температурі +5…+15 гр. краще обирати взуття без утеплювача.
Водонепроникним може бути взуття з натуральної шкіри, нубуку, замші, екошкіри, шкірозамінника, та з мембраною. Промокаюче взуття – це взуття з тканинним верхом, його можна носити в суху, теплу погоду. Водонепроникне взуття можна носити під час дощів або в туристичних походах, де можна потрапити в калюжі.
Для міста, села та бездоріжжя для чоловіків існує таке демісезонне взуття:
Класичні туфлі – мають гострі кути підошви та підбори. Можуть бути з класичною шнурівкою (дербі), оксфорди, лофери та без шнурівки (на резинці). Носок може бути гострим чи квадратним. Підходять для офіційних заходів.
Туфлі на кожен день (casual) – більш м’які та більш орієнтовані на форму стопи ніж на стиль. Тому носити їх легше та комфортніше, ніж класичні. Відрізняються закругленими кутами підошви та круглим носком. Підходять для повсякденного носіння цілий день. Можуть бути з класичною шнурівкою, або на резинці.
Спортивні туфлі – мають м’яку підошву без підбору. Так само зручні, але розраховані на більшу активність чоловіка, коли стопа і пальці часто і сильно згинаються.
Туфлі для поганої дороги – багно, каміння, гравій, пісок – туфлі мають товсту підошву з глибоким протектором. Підошва протистоїть ковзанню і захищає стопу від каміння та гострих предметів.
Мокасини – схожі на спортивні туфлі але трошки іншого стиля.
Повсякденні кросівки – в них приємно ходити довгий час, м’яка підошва гарно амортизує, а м’який верх не заважає рухам стопи. Демісезонні кросівки в більшості виробляються з водонепроникного матеріалу, та мають легку поролонову підкладку. Але такі кросівки заважкі для бігу чи спорту.
Спортивні кросівки – підошва розробляється спеціально для бігу та спортивних тренувань, вони легкі та не заважають рухам стопи. Виробляються з водонепроникних матеріалів, таких як натуральна шкіра чи екошкіра. Окремі моделі можуть мати мембрану для середніх температур, яка ефективно відводить пар та зайве тепло, але не дозволяючи стопі замерзнути – кросівки з мембраною.
Туристичні кросівки – демісезонні кросівки для трекінгу та хайкінгу. Верх кросівок може бути або з суцільної синтетичної тканини або з тканини та шкіряними вставками. Під тканиною знаходиться мембрана для демісезонних температур. Мембрана захищає від води, відводить пар від стопи залишаючи стопу сухою.
Тож, як обрати правильне чоловіче, демісезонне взуття?
Подумайте, де чоловік буде його носити: для роботи в офісі, в приміщенні, в автівці – краще обирати туфлі на кожен день. Для офіційних заходів підходять класичні туфлі. Якщо треба багато ходити – можна обрати спортивні туфлі або повсякденні кросівки. Для бігу та тренувань на свіжому повітрі обирайте спортивні кросівки чи кеди. Для походів в гори чи степи, хайкінгу, трекінгу, мисливства, риболовлі – візьміть трекінгові кросівки.