Що робити щоб взуття не натирало

Взуття може натирати мозолі, водянки та здирати шкіру до крові за кількох причин. Що це за причини і що можна зробити, щоб взуття не натирало, поговоримо нижче.

Перша причина – взуття замале. Ви купили взуття меншого розміру, ваша стопа стала більшою, або шкіряне взуття зсохлось і стало меншим. Через що, твердий шар дуже сильно притискається до стопи і треться. В більшості випадків замале взуття натирає пальці або стопу біля пальців.

Якщо ви не хочете викидати це взуття, воно ціле та подобається вам, то можна спробувати виправити ситуацію. Для того, щоб розтягнути взуття, можна купити в магазині спеціальні колодки для розтягування та спеціальні засоби спреї, які пом’якшують взуття та роблять його більш піддатливим для розтягування. Але ці засоби підходять більше для взуття з натуральної шкіри. Для інших матеріалів, шкірозамінника, екошкіри (ПУ шкіри) або текстильних матеріалів, їх теж можна застосовувати, але розтягувати буде важче.

Дізнайтеся Що таке взуття з екошкіри

Для розтягування взуття народними методами можна використовувати папір, серветки або тканину. Змочіть верх взуття, дайте йому час ввібрати воду, потім щільно напхайте всередину папір або тканину. Залиште на 2-3 години в прохолодному місці. Після чого, ще раз затрамбуйте папір, та залиште взуття в теплому місці, сохнути. Після висихання витягніть папір та приміряйте, взуття має стати більшим.

Друга причина – взуття завелике. Так, велике взуття теж натирає ноги. Туфлі, кросівки, черевики або чоботи бовтаються на нозі та труться о шкіру. В такій ситуації частіше натираються п’яти. Що можна зробити? Можна покласти у взуття товстіші устілки, або навіть декілька устілок. Так зменшиться місце в обхваті стопи (по ширині). Зменшити взуття по довжині можна за допомогою поролону або вати. Всуньте поролон у взуття до самого носка, так щоб пальці впирались в поролон, але не сильно. Головне щоб взуття не бовталось на стопі. Також, можна вдягти більш товсті шкарпетки, вони зменшать простір між стопою та взуттям, та створять м’який шар, який буде протидіяти натиранню.

Третя причина – тверді шишки всередині взуття. Буває так, що під час купівлі ви не помітили якийсь недолік всередині, коли приміряли все було добре, але під час носіння, цей недолік виліз та почав натирати ногу. Часто таке буває у взутті у якого підкладка та устілка з натуральної шкіри. Вона твердіє зморщується та починає терти, при тому що взуття добре підходить за розміром.

В такому випадку можна спробувати пом’якшити ці шишки спреями пом’якшувачами для взуття, або парогенератором. Після чого вбити цю шишку молотком всередину. М’які шкарпетки та устілки, теж допоможуть захистити стопу від невеличких зморшок.

Дізнайтесь також:

Що робити щоб взуття не смерділо