Класифікація взуття та розмірів

Класифікація за призначенням дитячого, чоловічого та жіночого взуття

повсякденне – м’яке та зручне.

офіційне (ділове, класичне) – має більший ухил в бік стилю, а ніж зручності.

спортивне – поділяється за видами спорту. Спортивне взуття буває футбольне, баскетбольне, волейбольне, тенісне, бігове, для гольфу, гандболу, для важкої атлетики, для фітнесу, для тренажерного залу, для бальних танців, аеробіки. Також є гірськолижне взуття та для бігових лиж, верхової їзди, велосипеда. Взуття для альпінізму, скелелазіння, басейну,

робоче, спецвзуття – має стандарти для різних професій. Взуття для зварювальника, будівельника, медпрацівників (медичне), для мийки авто, офіціантів, офісу, охорони і т.д.

військове (тактичне) взуття – поділяється за родами військ та виконуваних завдань.

туристичне взуття – відрізняється важкістю маршруту. Трекінгове, хайкінгове

домашнє – призначене для домашнього носіння

Класифікація за походженням

Українське
Європейське – німецьке (Adidas, Reebok, Rieker, Grunberg, Caprice, Weestep, Remonte, Ara, Tamaris, Pikolinos, Romika тощо) , італійське, французьке, британське, польське, іспанське.
Американське – Calvin Klein, Ralph Lauren, Guess, Michael Kors, Ugg, New Balance, Merrell, Skechers, Converse, Vans, Timberland, Caterpillar, Under Armour, 5.11
Китайське

Класифікація за рівнем водозахищенності та ознаки

Не захищене – відкрите взуття або з перфорацією на більшій частині верху взуття
вологотривке – з вологозахистним просоченням або вологозахистною тканиною.
водозахищене (водонепроникне) – повністю закрите взуття зі шкіри або шкірозамінника, або з тканинними вставками та водозахистною мембраною в середині.

Класифікація за сезоном

Літнє
Демісезонне (на весну та осінь)
Зимове

Класифікація асортименту валяного взуття

грубововняне – натуральна вовна 41-61%
напівгрубововняне – натуральна вовна не менше 60%
фетрове – натуральна овеча вовна 42%, козячий пух – 14%, очоси камвольного і тонкосуконного виготовлення

Класифікація розмірів взуття

Українські – європейські розміри – В Україні розміри взуття позначаються двозначним числом від 16 до 50. До кожного розміру є своя довжина стопи, але залежність розміру від довжини досить умовна, через що кожен виробник на свій розсуд призначає довжину стопи до розміру. Через що склалась ситуація коли продавці умовно поділяють розміри взуття на три групи: великомірні розміри та маломірні. Європейські розміри збігаються з українськими і можуть мати похибку в рамках розмірів виробників.
Українські (європейські) розміри поділяють на три групи: дитячі, жіночі та чоловічі. Дитячі розміри: з 16 до 40. Жіночі з 34 до 42 (інколи більше). Чоловічі розміри: з 39 до 50.

Американські розміри – Сполучені штати мають свою розмірну сітку, де розміри позначаються числами від 1 до 14. Дитячі розміри поділені на три групи: немовля (новонароджені) – розміри 0-5, малюки 1-5 років – розміри 4-13,5 та діти (підлітки) – розміри 1-7. Жіночі розміри 5-14, чоловічі розміри 7-14.

Китайські розміри – для європейських та американських ринків китайці виробляють взуття відповідно розмірним сіткам цих країн. Для китайців є своя власна розмірна сітка.