Для хлопчика, на період демісезона (весна, осінь), слід обирати декілька видів взуття. Дитяче взуття може бути для прогулянок, для активних ігор на свіжому повітрі, для школи та для офіційних заходів. Демісезонне взуття слід носити в весняні місяці, такі як березень, квітень, травень, та осінні: вересень, жовтень, листопад. Але слід враховувати температуру, демісезонне взуття розраховано на температуру від 0 до +15 градусів. Якщо в зазначені місяці, температура нижча чи вища, слід обирати зимове чи літнє взуття відповідно.
Взуття для прогулянок (взуття на кожен день).
Прогулянки навесні та восени передбачають проходження дистанції на 3-5 км по асфальту, тротуарній плитці чи по грунтовій дорозі. Слід враховувати погодні умови. В демісезон часто бувають дощі та прохолодна погода. Тому, демісезонне взуття, в такому випадку, має бути зручним, водонепроникним, теплим та з товстою підошвою.
На суху погоду можна одягати взуття з тканинним (текстильним) верхом, для кращої вентиляції: відводу пару та зайвого тепла.
Демісезонне взуття має бути не таким теплим як зимове, адже температура в демісезон вище. Утеплювач може бути, але він має бути тонкішим ніж у зимовому взутті.
Демісезонним взуттям для прогулянок можуть бути гумові чоботи, черевики – на дощі, або кросівки – на суху погоду. Вони мають бути легкі з м’якою підошвою і верхом.
Взуття для активних рухів назовні.
Активність хлопчика може бути двох видів: ігри та туристичні походи. Для них існує різне взуття.
Для туристичних походів використовують взуття для трекінгу або хайкінгу. Таке взуття має:
- мембрану, яка захищає від води ззовні, при цьому випускаючи пару назовні, залишаючи стопу сухою.
- додатковий захист носка та п’ятки, надійну фіксацію стопи та гомілковостопного суглоба, захищаючи від травм.
- подвійну підошву, яка гарно амортизує і в той же час добре протистоїть гострим камінню та гілкам.
- глибокий протектор мембранного взуття на підошві, який не дозволяє взуттю ковзати по мокрій траві чи бруду.
Завдяки цим елементам, хлопчик може пройти багато кілометрів по землі, камінню, багну та траві не втомившись, але таке взуття не підходить для ігор, воно заважке. Для ігор слід використовувати спортивне взуття.
Спортивне демісезонне взуття – має м’яку підошву, яка добре поглинає удари під час бігу та стрибків. М’який та гнучкий верх дозволяє стопі вільно рухатись, не натираючи водянки та не здираючи шкіру. Взуття має випускати пару назовні, оскільки під час ігор стопа сильно нагрівається та пітніє. Також, спортивне взуття має бути водонепроникним, оскільки в демісезон дуже волого. Захистом від води може бути або мембрана, вона використовується і у спортивному взутті, або натуральна шкіра.
Для спортивного демісезонного взуття підходять снікерси: кросівки або кеди.
Демісезонне взуття для школи чи дитячого садочку
Якщо на вулиці дощі, калюжі та бруд слід обирати водонепроникне взуття, але ходити пів дня у приміщенні в такому взутті хлопчику буде важко, тому з таким взуттям слід використовувати змінне взуття.
Якщо на вулиці тепло і сухо, то можна обрати тканинні туфлі, мокасини чи кросівки і хлопчик спокійно може ходити в них не тільки на вулиці, але і в приміщенні. Крім тканинного взуття також можна використовувати взуття з перфорацією з екошкіри чи шкірозамінника. Таке взуття пропускає повітря крізь верх та добре вентилює стопу, відводячи зайвий пар та тепло, залишаючи стопи сухими.
Для офіційних заходів
Під офіційними заходами розуміється відвідини родичів, дні народження, іменини, весілля, походи в театри, музеї, 1 вересня чи випускний. Слід враховувати умови в яких перебуватиме хлопчик, під час цих заходів. А саме, дитина буде частково на вулиці, частково в середині приміщення, тому не слід обирати дуже тепле, чи спортивне взуття.
Також, слід розуміти, що взуття має бути більш офіційним. Тому, для таких випадків підходять класичні туфлі, дербі, стильні оксфорди, броги, лофери тощо. Верх такого взуття може бути з натуральної шкіри, замші, нубуку, екошкіри чи шкірозамінника.
Як підібрати розмір демісезонного взуття для хлопчика
Обираючи взуття, не слід занадто приділяти увагу розміру взуття хлопчика, адже співвідношення “розмір – довжина стопи” у кожного виробника різні. І обираючи взуття за розміром можна не вгадати. Так само, не слід орієнтуватись на вік хлопчика, адже у різних дітей можуть бути різні розміри на той самий вік. Так, наприклад, хлопчик-підліток 10 років може мати 35 розмір або 33, або 37.
Краще за все, приділити увагу довжині стопи дитини. Виміряйте довжину і подивіться розмірну сітку (таблицю) виробника: який розмір він застосовує до довжини стопи вашої дитини. Тоді ви зможете придбати взуття правильного розміру.
Також зверніть увагу на те, що можливо слід взяти взуття на один або два розміри більше – на виріст і тимчасово застосувати устілки чи вкладиші для зменшення розміру, а потім, коли стопа підросте, прибрати їх.
Дізнайтесь також:
Демісезонне взуття для дівчинок
Демісезонне взуття для чоловіків
Розмірна сітка дитячого взуття Puma
Розмірна сітка дитячого взуття ECCO